ZSRZ

Rewolucja jest odpowiedzią!

ZSRZ-koncept2

Związek Socjalistycznych Republik Zatrolii

Jest to największe państwo na kontynencie Zatrolii i jedno z największych państw świata. Terytorialnie w państwie dominują lasy tropikalne, pustynie oraz sawanny.

By zrozumieć podziały polityczne ZSRZ trzeba zrozumieć ich historię.

Początek państwa odnajdziemy oczywiście w Pęknięciu z 1848 roku. Wielu uważa że rewolucja zaczęła się właśnie tu, gdzie sześć monarchii, niemalże równolegle upadło pod naporem buntu. Co było jednak istotne, był to zjednoczony i równoczesny bunt o wspólnym dowództwie. To właśnie te sześć rewolucji symbolizuje sześć gwiazd na fladze – pierwsze sześć „wyzwolonych” państw. Swoiste jądro, czy zarodek światowej rewolucji. Flagę ustanowiono w 1849 kiedy rewolucja zaczęła się wylewać na północ kontynentu i do 1850 pochłonęła kolejne dziesięć państw. Podbój terytorialny zatrzymał się wraz z 1858, kiedy podpisano pokój między walczącymi stronami i od tamtego czasu ZSRZ nie widziało większych zdobyczy terytorialnych.

Znając tę historię łatwo wytłumaczyć jak działa ZSRZ, ponieważ w przeciwieństwie do znanego nam ZSRR, jest to faktyczny związek licznych państw. Podziałem wewnętrznym bardziej przypominając Stany Zjednoczone, niż ZSRR. Każda z Republik Ludowych oprócz głównego prawa Związku, ma liczne prawa regionalne. Dodatkowo nie wszystkie republiki mają taki sam system polityczny. Kiedy wszystkie są państwami rewolucyjnymi, ich ideologie rozchodzą się od socjalizmu, syndykalizmu, aż po komunistyczną dyktaturę. Przez to, w przeciwieństwie do ZSRR, ZSRZ nie jest równie mocno scentralizowane i dochodzi do wewnętrznych konfliktów między państwami.

Aktualnie ZSRZ liczy dwadzieścia dwie republiki, gdzie każda z nich ma jeden głos w Wielkiej Radzie Rewolucyjnej. Dzięki temu ZSRZ nie pozwoliło na utworzeniu się dyktatury, ale tym samym znacząco osłabiło swoje możliwości.

Trudno bowiem mówić o jednolitej polityce zagranicznej. Każda z republik, mimo że oficjalnie zgadza się z dyrektywami Wielkiej Rady Rewolucyjnej, wykonuje swoje własne ruchy i zawiązuje własne układy.

Oficjalnie ZSRZ ma za zadanie obalenia monarchii, wspierania państw rewolucyjnych, oraz doprowadzenie do światowej rewolucji. W praktyce jednak, nie wszystkie republiki w pełni podążają tą dyrektywą.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *